Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
25.01.2013 11:30 - Къде е президента .Колко депутета приеха ,че разузнаването трябва да отиде при Бойко?
Автор: kostadin Категория: Технологии   
Прочетен: 913 Коментари: 1 Гласове:
2

Последна промяна: 25.01.2013 11:35


 Държавният глава и върховен главнокомандващ ще разчита на милостта на министър председателя ,когато иска да получи сведения от разузнаването .Недай си боже да има война на наша територия .Мисля ,че за държава с население по малко от това на един не много голям мегаполис е лукс изобщо да имаме президент ,щом не можемда имаме войска и не можем да си произведем храната До сега мафията успя да си изгради държава Сега тя се сдиби и с разузнаване ,което ще плащаме ние ,но плодовете му ще се ползват от други.
Къде ли се е покрило президентчето ?
Разбрахте ли защо ви се разреши да гласувате за измислен от ГЕРБ ,а не от народа референдум




"Разузнаването" мина към Министерския съвет Парламентът прие още един законопроект от пакета за службите 25 яну 2013 10:56 2  
image 83-ма депутати гласуваха “за“, а 22-ма се въздържаха. Снимка: архив Булфото

Парламентът прие на първо четене законопроекта за Държавна агенция "Разузнаване". 83-ма депутати гласуваха “за“, а 22-ма се въздържаха.

Тази седмица в Народното събрание беше внесен пакет от законопроекти, който трябва да регламентира работата на службите – Национална служба за охрана, Националната разузнавателна служба и военното разузнаване. Вчера депутатите приеха на първо четене законопроект за управление на системата за защита на националната сигурност. Те гласуваха и законопроекта за военното разузнаване.

Темата за националата сигурност предизвика бурни дебати в парламента, който стигнаха до темата кой обича вътрешния министър Цветан Цветнов и дъщерята на лидера на ДСБ Иван Костов.

В приетия днес законопроект да Държавна агенция “Разузнаване“ е регламентирана цялостно разузнавателната дейност в България с изключение на военноразузнавателната, която се предлага да бъде регламентирана с проекта за Закон за военното разузнаване.

Държавна агенция "Разузнаване" става част от системата на изпълнителната власт и отива на подчинение на Министерския съвет. Дадено е определение на понятието "разузнавателна информация", изброени са сферите на дейност на агенцията, в които тя събира такава информация и осъществява разузнавателни операции. Изрично е посочено, че на Държавна агенция "Разузнаване" не се поставят задачи от вътрешнополитически характер.

Предвижда се Министерският съвет да прави предложение до президента за назначаване на генералния директор, на неговите заместници. Регламентирано е сътрудничеството с разузнавателни органи на други държави и структури в НАТО и ЕС.

Предлага се да бъде въведена нова фигура за българското разузнаване - инспекторът. Той ще бъде на пряко подчинение на председателя на агенцията, но ще се назначава от министър-председателя и ще има възможност да докладва на него в случай на разпореждане от председателя конкретна проверка да бъде спряна или да не бъде започната.

В проекта на закон цялостно е регламентиран статутът на служителите. Посочени са ограничения по отношение на информацията, която може да бъде предоставяна при осъществяване на парламентарния контрол, от който са изключени данни относно организацията, средствата и способите при изпълнение на специалните задачи, осъществени чрез оперативно-разузнавателна дейност, и за служители и лица, които сътрудничат на агенцията.

Заместник-министърът на вътрешните работи Веселин Вучков посочи, че най-голямото постижение на законопроекта е девоенизирането на разузнаването. Той поясни, че трябва да се обмислят някои текстове, като например дали да се постави задължително изискване председателят и заместниците му да имат 10 годишен професионален стаж в службите или да се остави и лица без стаж в разузнаването да заемат тези постове, предаде БТА.

Венцислав Лаков от "Атака" приветства преминаването на разузнаването на подчинение на министър-председателя. Проблем според "Атака" е, че се ограничават права по законите за достъп до информация и за класифицирана информация. Няма срокове за унищожаване на събраните лични данни, отчете Лаков и добави, че парламентарният контрол трябва да се осъществява на паритетен принцип.





Гласувай:
2



1. kostadin - Няма страшно нашият президент е експерт по стратегиите
26.01.2013 20:06
Защо ли има такъв текст в конституцията?

Към президентската институция е отнесено ръководството на националната разузнавателна служба, поради което през Президентството преминава изключително важна информация, необходима за осъществяване на външната политика. По този начин се обезпечава независимостта му от изпълнителната власт и се избягват вредни влияния върху обратната информация.
цитирай
Търсене

Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031